...

Dr. Szilágyi Márton

tudományos segédmunkatárs
Cím: 1088 Budapest, Múzeum krt. 4/B.
Szobaszám: 7
Tel: +(36)-1-411-6500 / 2116
Fax: 00-36-1-4116553
Email: szilagyi.marton84@gmail.com
Születési idő, hely: Budapest, 1984.
ÉvIntézményMinősítés
2016ELTE BTKPhD
2009ELTE BTKokleveles régész
ÉvMunkahelyBeosztás
2017-ELTE BTK Őskori és Elő-Ázsiai Régészeti Tanszéktudományos munkatárs
2016-2017ELTE BTK Ős- és Koratörténeti Régészeti Tanszéktudományos munkatárs
2016-Universität Hamburgtudományos munkatárs
2013-2016ELTE BTK Ős- és Koratörténeti Régészeti Tanszéktudományos segédmunkatárs
2009-2013ELTE BTK Régészettudományi IntézetPhD ösztöndíjas

ÉvIntézményTagság, díj
2011DAAD (Deutsches Archäologisches Institut, Eurasien Abteilung, Berlin)Fiatal kutatói ösztöndíj
2009Ősrégészeti Társaságtag

Oktatási tevékenység

Anyagismeret: rézkor

Szaktárgyi segédtudomány: Lelőhelytípusok a Kárpát-medencében a neolitikum és rézkor időszakában; Leletfeldolgozás; Egy késő rézkori település komplex elemzése az ásatástól a feldolgozásig

Tudományos tevékenység

Kutatási területe a Kárpát-medence rézkora. Ezen belül főbb kutatási pontok: az alföldi kora és középső rézkor településrégészete, társadalomrégészete, kronológiai problémái; a gödörsíros kurgánok jelenségének vizsgálata; késő rézkori településrégészet. Főbb érdeklődési területek: csoportidentitás, egyéni identitás jelei az őskorban, statisztikai módszerek régészeti alkalmazása.

Részt vesz a dr. Siklósi Zsuzsanna vezetésével zajló „Kora és középső rézkori települések, temetők és fémleletek térbeli és időrendi összefüggései az Alföldön” OTKA kutatási projektjében.

Az ELTE BTK Régészettudományi Intézete által végzett megelőző feltárásokon vett részt  2004-től kezdődően (M3, M6, M43 autópálya megelőző feltárásai, Nagykunsági víztárazó megelőző feltárásai, Rákóczifalva-Bivaly-tó víztárazó megelőző feltárásai, M21-es út kiszélesítésének megelőző feltárása) hallgatóként, később régésztechnikusként, majd ásatásvezető-helyettesként.

Ásatások