• Nemzetközi kísérleti régészeti kurzus Madridban hallgatóink részvételével

• 2019.04.25. 11:03
    kőeszközökpaleolitikum

Az Experimental archaeology kurzus a párizsi Muséum National d’Histoire Naturelle, az Universidad Autónoma de Madrid és a tarragonai Universitat Rovira i Virgili közös ősrégészeti MA képzésébe integrálódik, amelybe a 2015/2016-os tanév óta az ELTE BTK Régészettudományi Intézete is bekapcsolódott. Idén a madridi egyetem kísérleti régészeti laborjában (LAEX) zajlik a kurzus április 22-26-ig, amelyen intézetünk BA-s és MA-s hallgatói, Beke Miklós Máté, Kerekes Dalma, Urbán Dániel és Font Ágnes is részt vesznek. A képzés a pattintott kőeszközök készítésének és használatának kutatásán keresztül vezeti be a hallgatókat a tudományos régészeti kísérletek elméletébe és gyakorlatába a megtervezéstől a megvalósításon és a kiértékelésen át a publikálásig. Az első két napon az elméleti alapokkal és a gyakorlati tudnivalókkal ismerkedtek. A harmadik naptól kezdve háromfős nemzetközi team-eket alkotva dolgozzák ki és valósítják meg saját kísérleteiket, s az eredményeikből tudományos posztert készítenek.