• Magyar Tudomány Ünnepe 2019

• 2019.11.04. 6:40
    eseményekkonferenciaörökségvédelemTudomány Ünnepe

a

2019. november 29-én a Magyar Régész Szövetség, az ELTE BTK Régészettudományi Intézete és a Várkapitányság NZrt. "Közösségi régészet modellek Magyarországon" címmel zártkörű szakmai programot szervez a Magyar Tudomány Ünnepe keretében. A program folytatásaként az Magyar Régészeti és Művészettörténeti Társulat 2020 tavaszán a fenti szervezetekkel és a Ferenczy Múzeumi Centrummal együttműködve a hazánkban korábban kevésbé ismert és elterjedt közösségi régészet jobb megismerését célzó konferenciát rendez.

Közösségi régészet modellek Magyarországon

kerekasztalbeszélgetés, workshop

2019. november 29. péntek

10.00: megnyitó

• Füleky Zsolt, építésügyi és építészeti helyettes államtitkár

10.10: köszöntő

• Rózsa Zoltán, régész (Várkapitányság Integrált Területfejlesztési Központ Nonprofit Zrt., Budapest) – Szabó Gábor, régész, PhD, habil. egyetemi docens (ELTE BTK Régészettudományi Intézet, Budapest)

10.20: nyitóelőadás

• Rácz Tibor Ákos, régész, PhD (Ferenczy Múzeumi Centrum, Gödöllő)

10.40: az egyes közösségi régészeti modellek bemutatása

• Bakos Gábor, régész (Hermann Ottó Múzeum, Miskolc)
    • Bálint Marianna, régész, PhD (Hajdúsági Múzeum, Hajdúböszörmény)
    • Gulyás András, régész (Jász Múzeum, Jászberény)
    • Kovács Péter, régész (Damjanich János Múzeum, Szolnok)
    • Pap Evelin, régész (Türr István Múzeum, Baja)
    • Péterváry Tamás, régész, PhD (Laczkó Dezső Múzeum, Veszprém)
    • Rosta Szabolcs, régész, PhD, múzeumigazgató (Katona József Múzeum, Kecskemét)
    • Szabó Máté, régész, PhD, egyetemi tanársegéd (PTE BTK Régészeti Tanszék, Pécs)

13.00–14.00: ebédszünet

14.00: kerekasztalbeszélgetés és vita

felkért hozzászólók:

• Bertók Gábor, régész, PhD, egyetemi adjunktus (PPKE BTK TI Régészeti Tanszék, Budapest)
    • Dani János, régész, PhD, régészeti igazgatóhelyettes (Déri Múzeum, Debrecen)
    • Hudák Krisztina, régész, PhD (Nemzeti Közszolgálati Egyetem)
    • Lassányi Gábor, PhD, régész (Várkapitányság Integrált Területfejlesztési Központ Nonprofit Zrt., Budapest)
    • Laszlovszky József, régész, CsC, egyetemi tanár (Közép-európai Egyetem, Budapest)
    • Losonczi Máté, régész (Győri Járási Hivatal Hatósági Főosztály Építésügyi és Örökségvédelmi Osztály, Győr)
    • Mordovin Maxim régész, PhD, habil. egyetemi docens (ELTE BTK Régészettudományi Intézet, Budapest)
    • Tóth Balázs, régész (Várkapitányság Integrált Területfejlesztési Központ Nonprofit Zrt., Budapest)
    • Vida István, régész, numizmata, PhD (Magyar Nemzeti Múzeum, Budapest)

Helyszín: ELTE BTK, Régészettudományi Intézet, Budapest, Múzeum körút 4b. B épület 217. terem.

A kerekasztalbeszélgetés zártkörű, csak az előadókat, a felkért hozzászólókat, valamint a meghívottakat tudjuk fogadni.