• Borhy László Széchenyi díjat kapott

• 2020.03.18. 19:52
    kitüntetés

2020. március 15-én a kormány előterjesztése alapján Áder János köztársasági elnök Széchenyi-díjat adományozott Borhy László régész, ókortörténész, az ELTE rektora, a BTK Régészettudományi Intézet Ókori Régészeti Tanszékének egyetemi tanára, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja részére. A díjat Magyarország számára kivételesen értékes tudományos pályája során a hazai és nemzetközi ókortudomány elismert szakértőjeként folytatott, főként az egykori római provinciák régészetével, illetve Pannonia történetével kapcsolatos jelentős kutatásai, valamint egyetemi oktatói és vezetői tevékenysége elismeréseként ítélték oda.

Intézetünk kutatói közül olyan legendás tanárok, mint László Gyula, Bóna István és Szabó Miklós professzorok kaptak Széchenyi díjat. Az új díjazottnak gratulálunk, büszkék vagyunk teljesítményére!