• Meghívó Sébastien Villotte előadására

Sexual divisions of labour in European Prehistory, some examples

című előadására

2019. május 16. csütörtök, délután 5 órára

az ELTE BTK Régészettudományi Intézet könyvtárába (1088 Budapest, Múzeum körút 4/B, Bóna István-terem)

Dr. Sébastien Villotte a Bordeaux-i Egyetem kutatója. Fő érdeklődési területe az európai felső paleolitikus, mezolitikus és neolitikus népességek biológiai jellegzetességeinek vizsgálata. Nevéhez fűződik az emberi csontvázon megfigyelhető, különböző tevékenységekkel, munkavégzéssel kapcsolatba hozható morfológiai elváltozások mérési módszertanának kidolgozása (Villotte-módszer, melyet Magyarországon is sikerrel alkalmaznak különböző régészeti korú antropológiai mintákon). Jelenleg az Agence nationale de la recherche (ANR) által támogatott Biology, pathology, and behaviours during the Gravettian: From skeletal remains to palaeoethnology – GRAVETT'OS projekt vezetője.